Biljke Mesozderke
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biljke Mesozderke

Forum za ljubitelje Biljaka mesozderka
 
Engleska verzijaEngleska verzija  PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Biljke Mesozderke
Novosti
Trenutno nema novih vesti
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 13 dana Pet Mar 10, 2023 1:14 pm
Statistike
Imamo 57 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je qazxsw12

Naši korisnici su poslali ukupno 294 članaka u 60 teme
Facebook
Facebook grupa
Baneri

 

 Nabavka biljke

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Vid
Novi clan
Novi clan
Vid


Broj poruka : 1
U.C.B.M. Poeni : 4770
V.I.P. Poeni : 0
Datum upisa : 22.03.2011

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptyUto Mar 22, 2011 5:44 pm

Pozdrav svima na forumu.
Skoro sam poceo da se interesujem za biljke mesozderke,nista posebno,ali bih hteo da za pocetak nabavim jednu.
Ne razumem se u vrste,niti u to koja gde i kako uspeva,pa sam zato otvorio ovu temu.
Zanimaju me biljke mesozderke koje uspevaju u kuci,jer imam stan pa onda nemam dvoriste.
I samim tim gde tu biljku koju mi preporucite mogu da nabavim.
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
cephastron
Admin
Admin
cephastron


Broj poruka : 131
U.C.B.M. Poeni : 6597
V.I.P. Poeni : 88
Datum upisa : 21.03.2010
Godina : 27
Lokacija Lokacija : Krusevac
Hobi Hobi : Biljke mesozderke

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptySre Mar 23, 2011 7:57 pm

tu bi dobro uspeo neki hibrid nepenthes-a ili tropska pinguicula, a najcesce ih ima u Garden centru
Nazad na vrh Ići dole
https://biljkemesozderke.serbianforum.info
Christian
Urednik
Urednik
avatar


Broj poruka : 39
U.C.B.M. Poeni : 5541
V.I.P. Poeni : 156
Datum upisa : 16.10.2010
Godina : 43

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptySre Mar 23, 2011 11:41 pm

Zdravo,

mogao bi da probaš Drosera capensis ili Drosera aliciae. Ove biljke mogle bi dobro uspijevati u kući. Ali ne znam da li možeš ih kupiti u srpski. Mislim, da Andrew ih ima, možda on može pomoći

Andrew: Koje tropske pinguicule misliš? Misliš li na Pinguicule iz mehika kao na primjer P. esseriana ili P. agnata?

Christian
Nazad na vrh Ići dole
cephastron
Admin
Admin
cephastron


Broj poruka : 131
U.C.B.M. Poeni : 6597
V.I.P. Poeni : 88
Datum upisa : 21.03.2010
Godina : 27
Lokacija Lokacija : Krusevac
Hobi Hobi : Biljke mesozderke

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptyČet Mar 24, 2011 3:13 pm

Ne, one osnovne kao na primer hibri pinguicula `Tina` ili pinguicula `sethos` Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://biljkemesozderke.serbianforum.info
VUCKO-91
Urednik
Urednik
VUCKO-91


Broj poruka : 47
U.C.B.M. Poeni : 5005
V.I.P. Poeni : 10
Datum upisa : 17.03.2011
Lokacija Lokacija : NS
Hobi Hobi : bass gitara

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptyČet Maj 05, 2011 12:50 pm

Ja bih hteo da nabavim Droseru, al vidim da ima dosta vrsta, pa jel imate neki predlog, koja je najbolja?
Takodje ako je neko iz Novog Sada ili okoline i prodaje ovako nesto, nek mi javi samo sta nudi i cene.
Jer generalno hocu da nabavim jos neku vrstu mesozderke, pa mi se Drosera cini atraktivnom, ako imate neki predlog , u smislu da je neka druga mesozderka interesantnija, predlazite!
POsto ce se ta biljka drzati u sobi ili na prozoru, onda ta koju mi preporucite mora odgovarati tim uslovima...
Nazad na vrh Ići dole
Christian
Urednik
Urednik
avatar


Broj poruka : 39
U.C.B.M. Poeni : 5541
V.I.P. Poeni : 156
Datum upisa : 16.10.2010
Godina : 43

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptyČet Maj 12, 2011 8:44 pm

Hi,

ako još nemaš Drosera, Drosera capensis ili Drosera aliciae mogao bi dobar izbor. Ove biljke nisu teške gajiti. Svijetlo mjesto, normalne temperature i vlažnost su dosta.

Christian
Nazad na vrh Ići dole
VUCKO-91
Urednik
Urednik
VUCKO-91


Broj poruka : 47
U.C.B.M. Poeni : 5005
V.I.P. Poeni : 10
Datum upisa : 17.03.2011
Lokacija Lokacija : NS
Hobi Hobi : bass gitara

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptyPet Maj 13, 2011 9:34 pm

Christian, ako imate semenja za prodaju ili na poklon od bilo koje Drosere, pogotovo ako imate aliciae, samo mi javite, pa cemo se dogovoriti oko toga! Koliko sam video, neko udruzenje KPR prodaje semenje, ima raznih vrsta, ali prodaju 50 semena za 11eura, a to mi je i puno semenja i puno para...
Nazad na vrh Ići dole
Christian
Urednik
Urednik
avatar


Broj poruka : 39
U.C.B.M. Poeni : 5541
V.I.P. Poeni : 156
Datum upisa : 16.10.2010
Godina : 43

Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke EmptyUto Maj 31, 2011 5:44 pm

Hi,

trenutno nemam sjemena Drosera aliciae. Moje biljke baš su počele cvasti. Mislim da ću imati neke sjemena u tri do četiri tjedna. Ako hoćeš da imaš neke, jednostavno javi se kod mene u tri tjedna.

11€ vrlo je previše za 50 sjemena. Ako netko bi mi platilo tako puno bio bih bogat Wink

Ja ih prodajem za 1,50€ ili 2€ (ca. 100 sjemena). Trebate bi znati da jedna biljka može da producira mnogo sjemena. Mislim da je moguć dobiti - bez problema - 3000-4000 sjemena od jedne biljke.

Christian

P.S.: Možete kazati "ti", ja nisam tako star Wink Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nabavka biljke Empty
PočaljiNaslov: Re: Nabavka biljke   Nabavka biljke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nabavka biljke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nabavka semena biljaka
» POMOC U VEZI BILJKE
» Stetocine koje napadaju nase biljke

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Biljke Mesozderke :: Biljke mesozderke :: Biljke mesozderke-
Skoči na: